725 007 656 vikate@centrum.cz
Vyberte stránku

Začínám podnikat online

Marketing a prodej

Pojďme se podívat, jak prodávat efektivně, v lehkosti a hlavně zábavnou formou. Protože prodej může být zábava. Ukážeme si jaké automatizace ti mohou usnadnit tvé blogování i online podnikání a také jak tvořit prodejní funnely, které ti budou generovat pasivní příjem. Povíme si něco o e-mailingovém marketingu a také jak být vidět na sítích a nemuset tam být 24/7.

Obsah lekce

Top téma

Osobní značka: Jak ji vytvořit a využít ve svém online byznysu

Blogováním si zapisujete do hlav svých čtenářů. Je to jako když si vytváříte svou vlastní značku. A jak bude ta značka vypadat, záleží na vás i na vašich čtenářích. Někteří vás budou obdivovat, jiní nebudou mít o vás ani páru. Ale to nevadí, nejste přece avokádo! Důležité je, aby si vaše jméno zapamatovali a spojili ho s kvalitním obsahem.

Téma měsíce červen

Online kurzy a webináře: Kompletní průvodce pro vytvoření a prodej úspěšných kurzů

V dnešní digitální době, kdy se stále více lidí obrací k online vzdělávání, nabízí tvorba a prodej online kurzů či webinářů velký potenciál pro podnikání. Ať už jste blogerka, online podnikatelka nebo jen vášnivá odbornice v určité oblasti, tento průvodce vám ukáže cestu k úspěchu.

Připravila jsem pro vás novou sbírku plánovačů a pracovních sešitů, které vám pomohou s plánováním úspěšného prodeje.

Online kurz jinak

Prodejní funnel snadno a rychle

Jak vytvořit jednoduchý a přesto účinný prodejní systém, který bude fungovat za nás i bez nás? Jak to všechno propojit a nastavit, aby to dávalo smysl a bylo to funkční? To si představíme v této lekci.
Ukážeme si automatizovaný systém vytvořený pomocí Elementoru (WordrPress plugin) + MailerLite

Krok 1

Cesta zákazníka

Podívej se na cestu tvého ideálního zákazníka z blízka. Jak se ze studeného kontaktu stane tvůj platící klient? Představ si svého ideálního klienta, jak ho poprvé oslovíš? Kde? Jakým způsobem a jak ho přiměješ, aby ti věřil a nakoupil u tebe? Čím ho oslníš?

Krok 2

Tvorba Freebie

Co použiješ jako magnet je opravdu jenom na tobě. Měla by to být ochutnávka toho, co nabízíš na upsell stránce nebo v prodejní e-mailové kampani. Může to být uzamčený článek na tvém blogu s hodnotným obsahem, nějaký checklist, e-book, minikurz, konzultace zdarma, zkrátka cokoliv.

Krok 3

Příprava stránek

Aby tvůj systém fungoval, je třeba mít stránku, na kterou budeš ze sociálních sítí odkazovat a kde budeš sbírat kontakty. Pro tyto účely si vytvoříme jednoduchou magnet stránku. Abych ti práci usnadnila, vytvořila jsem pro tebe šablonu v Elementoru. Zde najdeš video, které ti ukáže, jak ji nahrát a upravit.

Krok 4

Příprava e-mailové sekvence

Jakmile dostaneš člověka na tvou magnet stránku, je třeba nastavit e-mailovou sekvenci, která se automaticky pošle na tvůj nový kontakt v databázi. Začneš zasláním tvého magnetu a pak se krátce představíš. Jak bude vypadat ta naše? 

E-mail 1: Uvítací email
E-mail 2: Sdílej svůj příběh
E-mail 3: Nabídni produkt
E-mail 4: Ukaž výsledky
E-mail 5: Email SPEAR

Krok 5

Automatizuj rozesílku

E-maily máš připravené, nyní je třeba vytvořit automatizovanou rozesílku těchto e-mailů. V MailerLite (je vhodný do začátku, protože je do 1000 kontaktů zdarma) si připrav vše potřebné pro tvůj prodejní funnel (sbírku kontatků, webový formulář, automatizovaný e-mail s magnetem a následnou kampaň)

Krok 6

Propaguj magnet

Nyní je tvůj prodejní funnel dokončený. Abys sklidila úspěch a získala své první kontakty a také zisky je třeba propagovat tohle všechno. Především však magnet, který je startem k celému fannulu. Abys to měla snadnější, níže si můžeš stáhnout sadu graficky editovatelných šablon pro sociální sítě, které ti pomohou s propagací.

5 tipů na cool magnety 

Cílíš na ženy, které zajímá online podnikání? Jsou to začínající online podnikatelky nebo o podnikání uvažují a rády by se o něm dozvěděli něco víc? Nabídni jim jeden z těchto 5 magnetů a uvidíš, že je určitě zaujmeš a rozšíříš si díky tomu svou komunitu.